Борусия Дортмунд за малко да се изложи за Купата

Борусия Дортмунд едва оцеля и се класира драматично за 2-ия кръг на турнира за Купата на Германия. BVB победиха след две продължения от по 15 минути тима на Гройтер Фюрт, който се състезава във втора дивизия на Германия с 2:1.

Тимът от Бундеслигата бе на крачка от отпадане, но благодарение на много късно попадение успя да добута срещата до две продължения. "Жълто-черните" губеха с 0:1 на стадион “Ронхоф Томас Зомер" след попадение на Себастиан Ернст (74) до петата минута на добавеното време, когато новото попълнение Аксел Витцел изравни и вкара мача в продължения.

За крайния успех точен бе Ройс в 120-ата минута, с което сложи точка на спора, но феновете на тима едва ли са останали доволни от колебливия старт.