Айнтрахт поднесе сензацията срещу Байерн и спечели Купата

Л. Михайлов

Айнтрахт Франкфурт сътвори сензация, побеждавайки големия фаворит Байерн Мюнхен с 3:1 във финала за Купата на страната. По този начин "орлите" спечелиха трофея. Те откриха резултата още в 11-ата минута на олимпийския стадион в Берлин, когато Анте Ребич откри резултата, завършвайки бърза контраатака, в основата, на която беше Кевин-Принс Боатенг.

Баварците изравниха в 53-ата, след като Йошуа Кимих намери Левандовски след пробив отдясно. В 82-ата минута Ребич надбяга Хумелс и Зюле, за да се разпише за 2:1. Ситуацията обаче бе спорна, тъй като преди паса към Ребич кълбото се удари в ръката на Боатенг. Реферът гледа видео повторение и все решение да зачете гола.

В последните секунди реферът не отсъди очевидна дузпа за Байерн, след като Боатенг срита Хави Мартинес в наказателното поле. Секунди по-късно Гачинович завърши поредната бърза контра на своя тим, вкарвайки в опразнената врата и по този начин сложи точка на спора.