Щутгарт развали финала на един силен баварски сезон (видео)

Л. Михайлов

Байерн Мюнхен допусна малко очакван резултат, губейки с 1:4 у дома от Щутгарт в двубой от последния кръг на Бундеслигата. В очакване на награждаването си за шампион на Бундеслигата, баварците изиграха един слаб мач и разочароваха феновете по трибуните.

Все пак след края на мача препълненият “Алианц Арена" видя как баварците вдигат “Салатиерата", но отличната атмосфера беше развалена донякъде от слабата игра на тима.

Даниел Гинчек даде изненадваща преднина на гостите в 5-ата минута. В 21-ата Корентен Толисо изравни, след като Левандовски изработи гола. В 42-ата Донис отново донесе аванс на Щутгарт, преминавайки по впечатляващ начин през защитата на Байерн. В 52-ата Шадрак Аколо покачи на 3:1, а след още три минути Гинчек заби четвърти гол.