Хофе удари и задмина Дортмунд, но и BVB остава в топ 4 (видео)

Л. Михайлов

Хофенхайм се наложи с 3:1 над гостуващия Борусия Дортмунд в среща от 34-ия кръг на Бундеслигата. По този начин домакините изпревариха днешния си съперник в класирането. И двата тима имат по 55 точки в актива си, като Хофе ще задмине "миньорите" и ще заеме 3-то място. Иначе толкова точки има и Байер Леверкузен, който днес победи Хановер с 3:2, но "аспирините" ще останат зад BVB в подреждането.

Андрей Крамарич откри резултата в 26-ата минута. Ройс изравни в 58-ата, но пет по-късно Адам Салай даде нов аванс на Хофе. Павел Кадержабек сложи точка на спора в 73-ата минута.

В заключителните минути Дортмунд просто се стараеше да не допусне нов гол, с цел да запази 4-та си позиция в класирането.

Иначе мачът ще се запомни и с това, че нямаше нито един жълт картон. Единствено в края Пишчек извърши едно нарушение за картон, но в крайна сметка реферът реши да остави двубоя без официални предупреждения.