Десет от Шалке стигнаха до точка срещу Мьонхенгладбах

Л. Михайлов

Шалке 04 стигна до равенство - 1:1 срещу Борусия Мьонхенгладбах в двубой от 32-ия кръг на Бундеслигата. Срещата беше доста открита, като и двата отбора търсеха победата, а опасните положения пред двете врати се редуваха едно след друго.

Тимът от Гелзенкирхен остана в числено малцинство още в 12-ата минута, когато френският халф Набил Бенталаб беше изгонен. Той първо извърши нарушение за жълт картон, а след това и удари по главата Ларс Щиндъл. Това бе достатъчно на рефера да го изгони.

гостите от Мьонхенгладбах откриха 20 минути по-късно чрез Рафаел. Малко преди края на първата част Даниел Калиджури изравни за Шалке от дузпа, като по този начин донесе точката на своя тим.

"Кралскосините" събраха 57 точки и вървят втори във временното класиране, докато третият Борусия Дортмунд има 3 по-малко и мач в запас. Мьонхенгладбах е осми с 44 точки.