Стадион: "Алианц Арена", Мюнхен
Дата: 28.04.2018 г.
Час: 16:30
Съдия: Кристиан Дингерт

Байерн Мюнхен продължава да мачка в Бундеслигата, макар и вече да е спечелил титлата. Преди седмица баварците се наложиха с 3:0 над Хановер 96 в мач от 31-ия кръг на немското първенство. Наставникът на тима от Мюнхен Юп Хайнкес нямаше никакви скрупули да даде шанс за изява на състезатели, които до този момент рядко попадаха в неговите планове. 18-годишният Ларс Лукас Май записа дебют в Бундеслигата.

Успехът обаче не дойде толкова лесно, след като и трите попадения на "HDI арена" паднаха след почивката. Точни за баварците Томас Мюлер, Роберт Левандовски и Себастиан Руди. След първо полувреме без голове Юп Хайнкес пусна на почивката Томас Мюлер, който замени Робен. Капитанът на баварците се нуждаеше само от 12 минути, за да успее да се разпише и да даде аванс на своя тим. В 67-ата минута на терена се появи и Левандовски и шест минути по-късно полякът също отбеляза, след центриране на Руди от корнер – 2:0. За Левандовски това беше гол № 179 в Бундеслигата. Третият гол в срещата падна в 89-ата минута и беше дело на Руди. Той получи хубаво подаването от Мюлер и отбеляза своето първо попадение с екипа на баварците.

Байерн има 78 точки в актива си.

През седмицата баварците допуснаха пълен обрат в първия полуфинален сблъсък в Шампионската лига, след като паднаха с 1:2 от Реал Мадрид. Именно поради това не е изключено Юп Хайнкес да даде почивка на голяма част от титулярите, за да може да ги запази свежи за съдбовни реванш идния вторник.

Айнтрахт продължава да се отдалечава от заветното 4-то място. В предишния кръг "орлите" допуснаха втора поредна загуба и общо трета за последните си пет мача. Този път играчите на Нико Ковач отстъпиха изненадващо с 0:3 от Херта.

Айнтрахт вече е извън зона "Европа", като заема 7-мо място с актив от 46 пункта.

Аут за визитата в Мюнхен са Хасебе, Салседо, Де Гузман и Ребич.

Двата отбора ще се изправят един срещу друг след по-малко от месец на финала за Купата на Германия, който ще се състои в столицата Берлин.

Прогноза: Байерн Мюнхен – Айнтрахт Франкфурт 1:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!