Байерн ще загрее за сблъсъка с Реал с победа в Хановер

Стадион: "HDI Арена“, Хановер
Дата: 21.04.2018 г.
Час: 16:30
Съдия: Мартин Петерсен

Преди два кръг новакът Хановер 96 успя да сложи край на серията от пет поредни загуби с успех с 2:1 над Вердер. В последния си мач от първенството пък клубът от Долна Саксония стигна трудно до равенство при гостуването си на Щутгарт. Играчите на Андре Брайтенрайтер се добраха до точката с гол в добавеното време на срещата, като за пореден път големият герой бе Фулкруг.

Така Хановер има 36 пункта и е на 13-ото място в колоната, а тимът все още не си е гарантирал на 100% оставането в Бундеслигата.

Контузени за предстоящия двубой са Приб, Фелипе, Хюбнер, Антон и Жонатас.

Новият-стар шампион на Германия Байерн Мюнхен продължава да доминира и да дава най-доброто от себе си в първенството, макар вече да подпечата шестата си поредна титла. Хората на Юп Хайнкес разбиха Борусия Мьонхенгладбах с 5:1 в мач от 30-ия кръг на Бундеслигата. Баварците изоставаха в резултата, но още преди почивката успяха да осъществят обрат, като и двете попадения бяха дело на Вагнер. През втората част се разписаха Алкантара, Алаба и Левандовски.

Така Байерн събра 75 точки на върха и определено се наслаждава на изявите си в първенството.

През седмицата баварците изнесоха нов рецитал, само че в турнира за Купата на Германия, разбивайки с 6:2 като гости състава на Байер Леверкузен. Така играчите на Юп Хайнкес се класираха за финала на надпреварата.

Няколко дни след предстоящата визита в Хановер, Байерн ще посрещне и Реал Мадрид в първи полуфинален двубой от Шампионската лига, а двата отбора имат стари сметки за уреждане. Именно поради тази причина не е изключено част от титулярите на баварците да получат почивка, за да имат свежи сили за двубоя за "белия балет“.

Със сигурност аут за гостите са Нойер, Коман и Видал.

Прогноза: Хановер 96 – Байерн Мюнхен 0:2

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!