Шалке взе дербито срещу Дортмунд (видео)

Л. Михайлов

Шалке 04 направи сезона си още по-добър. "Кралскосините" записаха скъпоценен успех с 2:0 над големия си съперник Борусия Дортмунд в регионалното дерби, което бе от програмата на 30-ия кръг в Бундеслигата. “Миньорите" изковаха първа победа над Борусия от септември 2014 година насам, след като нямаше успех в последните шест дербита.

На своя "Фелтинс Арена" домакините реализираха две красиви попадения след почивката чрез Йевхен Коноплянка (50') и Налдо (82'). Украинецът откри резултата с мощен снаряд с левачката, намирайки близкия ъгъл след грешка на Шмелцер. Иначе, в последните секунди на първата част, Йевхен Коноплянка можеше да реализира с много добър диагонален изстрел, профучал покрай целта. До преди почивката най-доброто положение за гостите се откри пред Марко Ройс, който беше близо до гол за Борусия от пряк свободен удар в 24-ата минута, но все пак късметът му изневери при тази ситуация. Преди това Алесандро Шьопф стреля ниско в ъгъла и принуди Роман Бюрки да показва най-доброто от себе си, за да отрази.

След първия гол последваха атаки на BVB, но без успех, след опитите на Марко Ройс и правещият доста слаб мач Миши Батшуай. Така в края на двубоя опитният Налдо демонстрира силата си при статичните положения, като заби топката в мрежата за 2:0 с мощен шут от пряк свободен удар. Така Шалке записа заслужен успех, с който зарадва феновете си.

В крайна сметка хората на Доменико Тедеско събраха 55 точки и дръпнаха с четири пункта пред Дортмунд, който загуби третото място от Байер Леверкузен заради по-лоша голова разлика.

Шалке - Борусия Дортмунд 2:0
1:0 Йевхен Коноплянка - 50'
2:0 Налдо - 82'

Шалке: Ферман, Налдо, Стамбули, Керер, Шьопф, Бенталеб, Горецка (Маккени - 71'), Калиджюри, Арит (Ди Санто - 87'), Коноплянка (Пяца - 74'), Бургщалер

Борусия Дортмунд: Бюрки, Сократис, Топрак, Пишчек, Шмелцер (Гьотце - 86'), Дахуд (Санчо - 79'), Шахин, Пулишич, Ройс, Филип (Шюрле - 46'), Батшуай