Шампионът Байерн ще укроти жребците от Вестфалия

Стадион: "Алианц Арена“, Мюнхен
Дата: 14.04.2018 г.
Час: 19:30
Съдия: Роберт Кампка

Байерн Мюнхен направи очакваното и спечели шестата си поредна титла в Бундеслигата и общо за рекорден 28-ми път във футболната история на Германия. Триумфът беше подпечатан с обрат и убедителна победа с 4:1 срещу Аугсбург като гост. Баварците правят много силен сезон под ръководството на завърналия се Юп Хайнкес. Специалистът замени Карло Анчелоти в началото на състезателната година и вкара отбора в познатия ритъм. Все пак очакванията са, че съвсем скоро ще има нова треньорска рокада в Байерн.

Иначе след победата на тима от Мюнхен, равносметката е следната: Пет мача преди края на първенството баварците са недостижими на върха, като имат 20 точки повече от втория Шалке 04, като активът на Байерн възлиза към момента на 72 пункта.

Изненадващо, през първия половин час домакините от Аугсбург имаха тотално превъзходство на терена. Те поведоха с 1:0 в 18-ата минута след груба грешка и автогол на Никлас Сюле. Гостите обаче все пак изравниха в 32-ата минута, когато Кимих центрира към Толисо и той беше точен с глава - 1:1. Само още шест минути бяха необходими на гостите, за да поведат. В 38-ата минута Хамес реализира.

През второто полувреме домакините с нищо не успяваха да се противопоставят, като играта им нямаше нищо общо с тази от първата част. Така логичното се случи и шампионите стигнаха до още два гола. В 62-ата минута с мощен удар в близкия ъгъл Ариен Робен вкара третото попадение за отбора си. Сандро Вагнер пък засече топката с глава, след изпълнение на ъглов удар в 87-ата, фиксирайки крайния резултат в този мач.

През седмицата Байерн не допусна изненада и завърши наравно – 0:0, при домакинството си на Севиля в мач-реванш от програмата на 1/4-финалите в Шампионската лига, като баварците бяха спечелили първия двубой с 2:1.

Контузени за предстоящия двубой са Нойер, Коман, Алаба и Видал.

Борусия Мьонхенгладбах пък записа първа победа от четири кръга насам. Преди седмица "жребчетата" осъществиха пълен обрат у дома срещу Херта за крайното 2:1. До 75-ата минута вестфалци губеха в резултата, но в рамките на четири минути Торган Азар показа защо е сред водещите фигури в отбора и донесе успеха на своя тим.

Така Гладбах вече има 40 точки и продължава да има малки шансове за място в европейските клубни турнири през следващия сезон. Тимът заема 8-ата позиция във временното класиране.

Аут за визитата в Бавария са Дукуре, Виялба, Бобадия, Херман, Щиндъл и Джонсън.

Прогноза: Байерн Мюнхен – Борусия Мьонхенгладбах 2:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!