Хамбургер с важни три точки след труден успех над Шалке (видео)

Л. Михайлов

Хамбургер успя да надвие у дома с 3:2 втория в класирането Шалке в среща от 29-ия кръг на Серия А. Гостите откриха резултата още в 9-ата минута, когато точен беше Налдо. Хамбургер изравни в 17-ата минута, когато Костич бе точен с глава след асистенция на Дългас.

В 52-ата минута Холтби вкара за 2:1, а в 63-ата минута равенството бе факт, след попадение на Бургщалер. Всичко се реши в 84-ата минута, когато с далечен удар Аарон Хънт донесе победата на своя тим.

Хамбургер се изкачи на предпоследното място с 22 точки в актива си - на 7 от спасението. Шалке още преди този мач изгуби шансове за титлата, след като Байерн триумфира на теория. "Кралскосините" са втори с 20 точки зад баварците и с 4 пред третия Борусия Дортмунд.