Аугсбург – Байерн Мюнхен
Стадион: "WWK Арена", Аугсбург
Дата: 07.04.2018 г.
Час: 16:30

В регионален баварски сблъсък един срещу друг в двубой от програмата на 29-я кръг в Бундеслигата се изправят съставите на Аугсбург и Байерн Мюнхен. Домакините се намират в средата на класирането, като математически все още не са си гарантирали на 100% място в елитната дивизия и през идната кампания, но едва ли Аугсбург ще допусне някаква изненада. Гостите пък се готвят за нов клубен рекорд, а именно – 28-ата шампионска Сребърна салатиера на Германия.

Аугсбург направи 0:0 при гостуването си на коравия състав на Байер Леверкузен. Със спечелената точка "жълъдите" имат 36, които към момента им отреждат 10-ото място в класирането. Така в оставащите пет кръга до края на сезона баварците са близко както до местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири, така и до опасната зона.

За настоящия двубой треньорът Мануел Баум не може да разчита на Дансо, Фрамбергер, Якоб и Опаре.

Байерн Мюнхен записа разгромен успех над един от основните си дразнители в Бундеслигата - Борусия Дортмунд. Баварците размазаха своя противник с 6:0 в среща от 28-ия кръг на немското първенство. Домакините изиграха едно страхотно първо полувреме на “Алианц Арена", като именно тогава паднаха цели пет от попаденията в срещата.

Още в 5-ата минута Левандовски заби топката в мрежата на "жълто-черните". Останаха сериозни съмнения, че имаше засада при подаването, но все пак съдията зачете гола. В 14-ата BVB капитулира за втори път. Този път Хамес беше точен и така везните се наклониха в полза на домакините. В 23-ата минута Гонсало Кастро загуби топката, след което Хамес изведе Мюлер сам срещу Бюрки и така се стигна до нов гол и класическото - 3:0. В 44-ата минута Франк Рибери първо развинти Пишчек и позволи на Левандовски да вкара на празна врата. Само секунди след това французинът вкара за 5:0, при което дойде и почивката. В 88-ата минута Джошуа Кимих и оформи крайния резултат.

Единственият минус за Байерн е, че не успя да защити титлата си именно срещу големия съперник от Вестфалия, защото по-рано вторият в класирането Шалке 04 беше спечелил своя мач срещу Фрайбург (2:0). Така баварците очакват да официализират рекордната 28-ма титла срещу Аугсбург.

Байерн влиза в приповдигнато настроение, след като през седмицата направи пълен обрат за крайното 2:1 като гост на Севиля в първия 1/4-финал в Шампионската лига. Отсъстващи за баварците са Нойер, Алаба, Коман и Видал.

Прогноза: Аугсбург – Байерн Мюнхен 0:2

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!