Стадион: "Алианц Арена", Мюнхен
Дата: 31.03.2018 г.
Час: 19:30
Съдия: Бастиан Данкерт

В събота вечер в южната провинция Бавария ще се проведе най-големият мач в календара на футболна Германия. Един срещу друг в сблъсъка Der Klassiker за 97-ми път на шампионатно ниво се изправят колосите Байерн Мюнхен и Борусия Дортмунд.

Целите пред двата отбора са различни. За домакините е ясно, че ще станат за пореден път шампиони на страната, като е въпрос на един-два мача това да се официализира и баварският гранд да спечели своята 28-ма Сребърна салатиера.

В предишния кръг, обаче, Байерн допусна трета загуба от началото на сезона в Бундеслигата. Баварците отстъпиха с 1:2 при визитата си на РБ Лайпциг. Хората на Юп Хайнкес откриха резултата при първата си опасна атака, като ударът с глава на Сандро Вагнер беше и единственият точен за гостите през първата част. В 37-ата минута "биковете" обаче изравниха чрез Наби Кейта. Последният, освен това и асистира за Тимо Вернер десетина минути след почивката, когато Лайпциг осъществи пълен обрат.

Така Байерн ще чака дербито с Борусия Дортмунд, като условието е същото - тогава може да спечелят Салатиерата при успех в мача и издънка на Шалке 04 в двубоя от този кръг. Байерн е с 66 точки на сметката си.

За голямото дерби аут за домакините са Нойер и Коман.

Борусия Дортмунд записа важна победа с 1:0 при домакинството си на Хановер 96 в среща от кръга в Бундеслигата. В герой за BVB отново се превърна Миши Батшуай, който отбеляза единственото попадение в срещата. В 24-ата минута Батшуай засече центриране от корнер на Шюрле с пета и реализира по изключително зрелищен начин шестия си гол за сезона. Борусия Дортмунд събра 48 точки и отново се доближи само на една точка от втория Шалке, а вестфалци са на 3-та позиция.

Кадровите проблеми за Петер Щьогер са повече и с травми за "жълто-черните“ са Кагава, Ярмоленко, Роде и Дурм.

Байерн са непобедени в последните си 35 шампионатни домакински мача в първенството. В същото време Борусия не познава вкуса на загубата вече в 12 последователни двубоя Бунделисгата.

В последните пет мача между двата отбора Байерн успя да вкара всеки път поне по два гола.

Прогноза: Байерн Мюнхен – Борусия Дортмунд 2:2

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!