Стадион: "Ред Бул Арена", Лайпциг
Дата: 18.03.2018 г.
Час: 19:00
Съдия: Марко Фриц

Отборът на РБ Лайпциг, който все още е действащ вицешампион от миналогодишната кампания, може и да не успее да се окичи отново със сребърните медали. "Червените бикове" са в серия от четири поредни мача без успех. Пред седмица играчите на Ралф Хазенхютъл направиха 0:0 като гости на новака Щутгарт. Така клубът от източната част на Германия добави само точка и в момента има 40, които му отреждат 6-ото място във временното класиране, като към момента Лайпциг е на четири пункта от Топ 4 и място в Шампионската лига.

Иначе през седмицата "червените бикове" поднесоха една от сензациите в турнира Лига Европа и успяха да елиминират руския гранд Зенит Санкт Петербург след равенство 1:1 и общ резултата от двата мача 3:2 в полза на немския клуб.

Контузен за предстоящия двубой е Халстенберг.

Байерн Мюнхен се наложи с 6:0 над гостуващия Хамбургер ШФ в среща от 26-ия кръг на Бундеслигата. Баварците не оставиха съперника си и за миг да си почине, като головете валяха от началото до края на срещата.

Франк Рибери откри резултата в 8-ата минута, а след това Левандовски добави два гола - в 12-ата и 19-ата минути. Десет минути след почивката Ариен Робен реши, че класически резултат не е достатъчен на опонента и реализира четвъртия гол за Байерн. В 81-ата Франк Рибери направи 5:0, а в самия край на мача Левандовски оформи крайния резултат, след като бе точен от дузпа. Малко преди това полякът отново стреля от бялата точка, но не успя да се разпише.

Така хората на Юп Хайнкес събраха 66 точки и запазиха разликата от цели 20 пред втория Шалке 04.

През седмицата Байерн очаквано елиминира турския първенец Бешикташ от Шампионската лига след нов успех, само че този път с 3:1.

За визитата в Лайпциг отсъстващи са Нойер, Коман и Алкантара, а Хумелс и Толисо са под въпрос.

Двубоят между двата отбора в предишния сезон бе повече от драматично. До 91-ата минута РБ Лайпциг водеше с 4:3, но в крайна сметка загуби двубоя срещу баварците с 4:5.

Прогноза: РБ Лайпциг - Байерн Мюнхен 2:4

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!