Шалке на полуфинал след минимален успех над Волфсбург

Шалке е полуфиналист в турнира за Купата на Германия, след като отстрани гостуващия Волфсбург с 1:0 на четвъртфиналите. "Кралскосините" излязоха напред в резултата още в 10-ата минута. Тогава Гуидо Бургщалер се изяви добре в индивидуален план и не остави шансове на Коен Кастеелс, разписвайки се за 1:0.

В 52-ата минута гостите претендираха за дузпа за игра с ръка на Матия Настасич в наказателното поле. По всичко изглеждаше, че такава има, но съдията прецени, че това е станало неволно, тъй като ударът бе отблизо и сърбинът бе с гръб. "Вълците" търсеха с всички сили изравняването, като най-интересно бе в 85-ата минута, когато се стигна до страхотно разбъркване в наказателното поле на Шалке и защитник на домакините се наложи да чисти топката от голлинията след изстрел с глава на Даниел Дидави отблизо.

Все пак Шалке удържа крехката си преднина и се присъедини към отборите на Байерн Мюнхен, Байер Леверкузен и Айнтрахт Франкфурт на 1/2-финала.