Байерн М добави нови 3 точки към комфорната си преднина (видео)

П. Пенков

Байерн Мюнхен не срещна трудности в съботния ден, успявайки да запише домакинска победа с 3:1 над Хановер 96. Двубоят от 14-я кръг на Бундеслига, започна с попадение Артуро Видал в 17-та минута, но преди края на първото полувреме гостите се върнаха отново в сблъсъка, изравнявайки резултата благодарение на нападателя Чарлисон Беншоп.

Съставът на Юп Хайнкес започна уверено втората част, като в 67-та минута младия френски футболист Кингсли Коман записа името си сред голмайсторите за 2:1. Три минути преди на края сблъсъка Робърт Левандовски оформи крайното 3:1 за Байерн Мюнхен.

След спечелените три точни днес, Байерн Мюхен остава на върха в Бундеслигата с преднина от 6 точки пред втория Ред Бул Залцбург, докато Хановер 96 остава във втората половина на таблицата с едва 19 спечелени токи от 14 изиграни срещи.