Der Klassiker: Борусия Дортмунд - Байерн в директен сблъсък за върха

Стадион: "Сигнал Идуна Парк", Дортмунд
Дата: 04.11.2017 г.
Час: 19:30
Съдия: Тобиас Щилер

В събота вечер в Рурската област ще се проведе най-големият мач в календара на футболна Германия. Един срещу друг в сблъсъка Der Klassiker за 96-ти път на шампионатно ниво се изправят колосите Борусия Дортмунд и Байерн Мюнхен.

Борусия Дортмунд загуби с 2:4 като гост от новака Хановер 96 в мач от десетия кръг на германската Бундеслига. В 20-ата минута Джонатас откри за домакините, след като бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Бюрки.

Само осем минути след това Дан-Аксел Загаду изравни с първия си гол в Бундеслигата, но четвърт час след почивката той се превърна в грешник, след като получи директен червен картон.

В 40-ата минута Бебу отново изведе Хановер напред в резултата, а малко след паузата Андрий Ярмоленко изравни. В 60-ата минута домакините отново поведоха, след като този път точен бе Клаус, вкарал от пряк свободен удар. В 86-ата минута Бебу сложи точка на спора, оформяйки крайния резултат.

Така играчите на Петер Бош сдадоха лидерското място именно на настоящия съперник и вече са 2-ри с актив от 20 точки. През седмицата вестфалци отново не победиха в Шампионската лига, правейки 1:1 у дома срещу АПОЕЛ и на 99% се простиха с шансовете за продължаване на напред в най-реномирания клубен турнир.

Ройс, Дурм, Пишчек и Роде са контузени, а Загаду е наказан.

Байерн Мюнхен записа втора поредна победа над РБ Лайпциг и то само в рамките на 72 часа. Този път баварците се наложиха над своя съперник с 2:0 за първенство, като този успех изкачи шампионите на първо място в класирането.

В 19-ата минута Робен проби по дясното крило и центрира към връхлитащия Хамес, който заби топката в мрежата за 1:0. В 38-ата минута Хави Мартинес даде страхотен извеждащ пас към Левандовски и полякът не сбърка за крайното 2:0. След почивката домакините логично решиха да спестят сили, а гостите не се виждаха как ще стигнат до нещо интересно.

Баварците вече са на 3 точки пред Борусия Дортмунд преди двубоят между двата тима на "Сигнал Идуна Парк".

През седмицата Байерн победи Селтик с 2:1 и се класира за 1/8-финалите в Шампионската лига.

За дербито с Борусия Дортмунд контузени за Байерн са Нойер, Рибери, Мюлер и Бернат.

Прогноза: Борусия Дортмунд - Байерн Мюнхен 2:2

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!