Легендата Юп Хайнкес ще се завърне победоносно

Стадион: "Алианц Арена", Мюнхен
Дата: 14.10.2017 г.
Час: 16:30
Съдия: Франк Виленборг

В двубой от програмата на 8-я кръг в Бундеслигата колебливият до момента шампион на Германия - Байерн Мюнхен, посреща състава на Фрайбург. Двубоят ще е по-специален за феновете на баварците, тъй като начело на тима се завръща легендата Юп Хайнкес, който при последния си престой на "Алианц Арена" качи Байерн на европейския клубен трон, направи тима първенец на страната и спечели Купата на Германия.

Байерн Мюнхен продължава с негативните и нетипични резултати от началото на сезона и за втори пореден кръг пропиля аванс от два чисти гола. Баварският колос този път загуби точки при визитата си в столицата - равенство 2:2 с Херта. Гостите могат да съжаляват, тъй като поведоха с два гола, но допуснаха изравняване на резултата.

Матс Хумелс откри в 10-ата минута, а в 49-ата се разписа и Роберт Левандовски. Домакините се върнаха в двубоя чрез точен изстрел на Ондрей Дуда в 51-ата минута. След още пет Саломон Калу изравни. В последните минути домакините видимо бяха изморени, но Байерн така и не успя да стигне до победен гол.

В момента Байерн заема 2-ро място в класирането с 14 точки, с колкото е и Хофенхайм, като баварците изостават на 5 пункта от лидера Борусия Дортмунд. За дебюта си начело на Байерн хер Хайнкес няма да може да разчита на контузените Нойер, Рибери и Бернат.

Отборът на Фрайбург пое глътка въздух и записа първа победа за сезона, когато в предишния кръг южняците постигнаха престижен успех, надделявайки с 3:2 над коравия тим на Хофенхайм. Със спечелените три точки възпитаниците на Кристиан Щрайх съумяха да се отлепят от дъното и в момента Фрайбург има 7 пункта, заемайки 15-то място в класирането.

За тежката визита в Мюнхен с травми са Гулд, Кемпф, Нидемайер, Абраши, Меферт и Сиеро.

Прогноза: Байерн Мюнхен - Фрайбург 3:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!