Байерн ще стигне до 52-ра победа в Der Klassiker

Дата: 08.04.2017 г.
Час: 19:30
Съдия: Марко Фритц

Без съмнение, гвоздеят от програмата на 28-я кръг в Бундеслигата ще е 115-ото голямо дерби на германския клубен футбол между грандовете Борусия Дортмунд и Байерн Мюнхен, известно като Der Klassiker.

През седмицата първенецът и почти сигурен нов-стар шампион Байерн инкасира едва втората си загуба за сезона. Тя дойде като гост на приятната изненада с Хофенхайм с 0:1. Другото поражение през кампанията бе допуснато със същия резултат, но в първия двубой между настоящите два опонента, когато баварците сведоха глави в германската класика. Въпреки това, хората на Карло Анчелоти остават убедителен лидер с актив от 65 точки, което е с 10 пункта повече от сензацията РБ Лайпциг. Идната седмица Байерн посреща Реал Мадрид в първия четвъртфинален сблъсък в Шампионската лига. Преди това, обаче, дербито с Борусия пропускат неизменните титуляри Нойер и Мюлер.

Борусия Дортмунд постигна важна победа 3:0 над Хамбургер ШФ в едно от дербитата на междинния кръг в Бундеслигата. Успехът на "Сигнал Идуна Парк" бе факт след гол на Гонсало Кастро в началните минути и две късни попадения на Шиниджи Кагава и Пиер-Емерик Обамеянг.Последният на практика успя да се реваншира, тъй като преди това на два пъти пропусна сам срещу вратаря на гостите Рене Адлер и по този начин интригата се запази до самия край. Дортмунд не успя да си върне третото място, тъй като конкурентът Хофенхайм удари лидера Байерн с 1:0 и запази мястото си в тройката. "Жълто-черните" са 4-ти с 50 пункта и са на точка от Топ 3. Кадровите проблеми пред наставника на вестфалци Томас Тухел са повече и в лазарета на Борусия са Ройс, Гьотце, Роде, Шюрле и Дурм. Идната седмица Борусия посреща Монако в първи четвъртфинален двубой от Шампионската лига.

Прогноза: Байерн Мюнхен - Борусия Дортмунд 2:1