Стадион: "Алианц Арена", Мюнхен
Дата: 25.02.2017г.
Час: 16:30
Съдия: Бастиан Данкерт

С голяма доза късмет Байерн се измъкна в 96-ата минута при гостуването си в столицата Берлин срещу местния Херта. Играчите на Карло Анчелоти направиха 1:1, но берлинчани определено има за какво да съжаляват. Байерн изоставаше с 0:1 до 6-ата минута на добавеното време, но тогава Роберт Левандовски успя да изравни след меле в наказателното поле. Попадението обаче дойде след изтичането на назначеното от продължение, което доведе до спорове от страна на домакините. Така Байерн остава едноличен водач във временното класиране с актив от 50 точки, което е с 5 повече от преследвача РБ Лайцпиг. Чаби Алонсо и Боатенг са контузени за домакините.

След двете поредни победи тимът на Хамбургер ШФ не успя да стигне до трета. В последния си мач в Бундеслигата "червените шорти" на два пъти повеждаха в резултата, но така и не съумяваха да запазят аванса, като завършиха 2:2 при домакинството си на новака Фрайбург. В момента селекцията на Маркус Гисдол се намира на спасителното 15-то място с 20 точки, но северняците определено не могат да се чувстват спокойно, тъй като опасната зона е на дистанция от само една точка. За гостуването в далечна Бавария аут от състава на ХШФ е Пападопулос.

Байерн е в поредица от седем поредни шампионатни успеха над Хамбургер ШФ. За последно "динозаврите" отмъкнаха нещо в Мюнхен през сезон 2008/09, когато завършиха 2:2, а последната победа на северняците над Байерн е от 2007 г. с 2:1.

Прогноза: Байерн Мюнхен - Хамбургер ШФ 3:0