Шалке стартира годината със загуба

Айнтрахт започна 2017 година с победа в Бундеслигата. Играчите на Нико Ковач постигнаха минимална победа с 1:0 като гости на Шалке 04 в двубой, който даде начало на 18-ия кръг в първенството на Германия.

Единственият гол падна още през първото полувреме, а благодарение на него франкфуртци временно се настаниха в топ 3. Само след 4 минути игра домакините пратиха топката във вратата на съперника, но след това видяха вдигнатия флаг на страничния съдия.

В 33-ата минута Макото Хасебе изненада всички, като вместо центриране от свободен удар, отправи пас по тревата към Алекс Майер, който шутира мощно покрай Ралф Ферман – 0:1.

След почивката "кралскосините" имаха повече положения, докато гостите разчитаха на опасни контраатаки. В крайна сметка до нов гол така и не се стигна.