Стадион: "Везерщадион", Бремен
Дата: 28.01.2017 г.
Час: 16:30
Съдия: Саша Щегеман

Отборът на Вердер Бремен започна със загуба новата 2017-та година. В откриващия кръг на пролетния полусезон "бременските музиканти" бяха надиграни с 1:2 у дома от Борусия Дортмунд, въпреки че играха не малка част от времето с 10 души заради червен картон на вратаря Дробни през първата част. Така играчите на Александър Нури остават с 16 точки, заемайки спасителното 15-то място, като опасната зона е на дистанция от едва 3 пункта. Освен наказания Дробни, другите отсъстващи за Вердер са Баргфред, Грилитш, Хайрович и Йохансон.

Байерн Мюнхен записа шеста поредна победа, след като в първия мач за настоящата календарна година в Бундеслигата баварците стигнаха до много измъчен обрат за крайното 2:1 при визитата си на Фрайбург. Отново големият герой в селекцията на Карло Анчелоти бе топреализаторът на отбора Роберт Левандовски, който вкара победния гол в добавеното време на срещата. Така Байерн продължава да е едноличен лидер с актив от 42 пункта, което е с 3 повече от сензацията РБ Лайпциг. За гостуването в северната част на Германия аут за баварците са Боатенг, Алкантара и Видал.

Байерн е в респектираща поредица от 12 поредни победи над Вердер в първенството. За последно "бременските музиканти" не загубиха през сезон 2010/11, когато стигнаха до 0:0 в Мюнхен. Последният успех на Вердер пък е 2008 г., когато разбиват Байерн с 5:2 отново насред Мюнхен.

Прогноза: Вердер Бремен - Байерн Мюнхен 0:2