Франкфурт с впечатляваща победа над Дортмунд (видео)

Айнтрахт Франкфурт победи Борусия Дортмунд с 2:1 в среща от 12-ия кръг на  Бундеслигата. Феновете на "Комерцбанк-Арена" останаха доволни, тъй като се получи един добър мач.

Момчетата на Томас Тухел имаха пълно превъзходство през първото полувреме, но не го материализират. "Орлите" бяха тези, които откриха резултата секунди след почивката, когато Шабош Хущи наказа грешка в отбраната на "жълто-черните".

Пиер-Емерик Обамеянг изравни с глава четвърт час преди края на редовното време, но 66 секунди след това Харис Сеферович върна аванса на своите. В добавеното време Дембеле нацели гредата.

След успеха си тази вечер - Айнтрахт Франкфурт събра 24 точки и излезе на трето място, докато Борусия остана с 21 точки и се смъкна на шеста позиция само седмица, след като удари шампиона Байерн в дербито на Германия.