Стадион: "Алианц Арена", Мюнхен
Дата: 05.11.2016г.
Час: 16:30
Съдия: Маркус Шмид

За втори път в рамките на четири дни Байерн Мюнхен надигра с 3:1 регионалния съперник Аугсбург. Този път баварците спечелиха като гост в среща от Бундеслигата, а няколко дни по-рано двубоят беше в Мюнхен за Купата на Германия. Роберт Левандовски и Ариен Робен вкараха два бързи гола в 19-ата и 21-ата минути, а в началото на второто полувреме полякът беше точен още веднъж. По този начин Лева вече е вкарвал поне по един гол във всеки един от 34-те кръга на елитната дивизия в Германия. Иначе с новите 3 точки Байерн вече има 23 и е едноличен водач в класирането, като бавраците са две повече от РБ Лайпциг и на 4 от настоящия съперник. През седмицата възпитаниците на Карло Анчелоти си осигуриха участието в Шампионската лига и напролет след успех с 2:1 като гости на ПСВ Айндховен. С контузии за Байерн преди настоящия двубой са Рибери и Мартинес.

Отборът на Хофенхайм се изкачи до 3-ата позиция в колоната след домакински успех с 1:0 над Херта Берлин. Никлас Зюле вкара единствения гол в 31-ата минута, с което донесе петата поредна победа на тима си от едва 9 кръга. По този начин съставът на 29-годишния треньор Юлиан Нагелсман се намира в най-добрата форма от всички в Германия - дори и от Байерн Мюнхе), който пък е предстоящият съперник в първенството. Хофе е на 3-ото място с 19 пункта. За тежката визита в Мюнхен аут за гостите са Швеглер и Ут.

Прогноза: Байерн Мюнхен - Хофенхайм 3:1