Донарума срещу Енрике: Някой реши, че не съм за ПСЖ


И. Ангелов

Донарума срещу Енрике: Някой реши, че не съм за ПСЖ

Вратарят на ПСЖ Джанлуиджи Донарума, който иска да напусне, публикува огнено изявление във вторник, с което потвърди предстоящото си напускане на френския клуб. Италианският страж намекна, че треньорът на ПСЖ Луис Енрике е отговорен за отстраняването му от отбора. Най-вероятната дестинация на Донарума изглежда е Висшата лига, като Манчестър Сити стана фаворит.

Почти е потвърдено, че звездният вратар на ПСЖ Донарума ще напусне европейския шампион това лято, след като 26-годишният публикува гръмко изявление, с което потвърди вероятния си изход. Той изрази желание да се срещне с феновете на ПСЖ за последен път и също така се сбогува с отборните си съотборници.

Официалното изявление на вратаря гласи: "До специалните фенове на Париж, От първия ден, в който пристигнах, дадох всичко – на и извън терена – за да спечеля мястото си и да защитавам вратата на Пари Сен Жермен. За съжаление, някой е решил, че вече не мога да бъда част от групата и да допринасям за успеха на отбора. Разочарован и обезкуражен съм. Надявам се да имам възможността да погледна феновете на "Парк де Пренс“ в очите още веднъж и да се сбогувам, както подобава. Ако това не се случи, искам да знаете, че вашата подкрепа и обич значат света за мен и никога няма да ги забравя. Винаги ще нося със себе си спомена за всички емоции, магическите нощи и за вас, които ме накарахте да се чувствам като у дома. До съотборниците ми – моето второ семейство – благодаря за всяка битка, всеки смях, всеки момент, който споделихме. Винаги ще бъдете мои братя. Да играя за този клуб и да живея в този град беше огромна чест. Благодаря ти, Париж.“

Въпреки че италианският национал не назова конкретно лице в изявлението си, "някой“, за когото говори, несъмнено е Луис Енрике, тъй като треньорът на ПСЖ по-рано призна, че го е извадил от мачовата група за Суперкупата на УЕФА срещу Тотнъм.

Испанецът каза пред репортери: "Донарума е един от най-добрите вратари в света, без съмнение, и дори по-добър човек. Но това е животът на топ футболистите. Аз съм 100% отговорен за това трудно решение. Ако беше лесно, всеки щеше да го направи. Тези решения са свързани с профила на вратаря, от който моят отбор се нуждае. Ясно е, че всички сме отговорни за това, което постигнахме миналия сезон. Играчите трябваше да направят много жертви; миналата година никой не вярваше в нас, а тази година представлява огромно предизвикателство да докажем, че можем да печелим отново.“

Докато Донарума все още не е финализирал следващата си дестинация, той е плътно свързван с трансфер във Висшата лига на фона на интерес от Манчестър Сити. По-рано във вторник се появиха няколко информации, че "гражданите“ са отправили запитване към ПСЖ с оферта за вратаря, тъй като възнамеряват да се разделят с настоящия си №1, Едерсон.

  Сподели
173