ПСЖ победи Хавър в огнен край на старта на Лига 1

В първия мач от новия сезон на френската Лига 1 Пари Сен Жермен гостува на Хавър, който успя да избегне изпадане през миналата кампания и завърши на три точки пред зоната на изпадащите.

Статутът на аутсайдер обаче не попречи на домакините да се превърнат в проблем за действащите шампиони на Франция.

Мачът остана равен до 85-ата минута, когато парижкият гранд спечели с 4:1 благодарение на три късни гола.

Хавър — ПСЖ 1:4

Голове: Лорис, 48 — Лий Канг-ин, 3, Дембеле, 85, Баркола, 86, Коло-Муни, 90

Хавър:  Дема, Опери, Лорис, Кенкве, Него, Ндиайе (Грансир 76), Туре, Кузяев, Жужу (Нгура 76), Казимир, Кеща (Диавара 87)

ПСЖ:  Донарума, Заг (Маркиньос 71), Пачо, Бералдо, Хакими, Асенсио (Баркола 71), Витиньо, Заир-Емери, Асенсио, Рамуш (Коло-Муни 20), Лий Канг-ин (Дембеле 71)

В 55-ата минута гол на Казимир (Хавър) беше отменен заради игра с ръка след проверка на ВАР.