ПСЖ изпусна Брест у дома

Завърши двубоят от 19-ия кръг на френската Лига 1, в който се срещнаха ПСЖ и Брест. Отборите играха на стадион "Парк де Пренс" в Париж (Франция). Мачът беше ръководен от съдийска бригада, ръководена от Клеман Тюрпен (Юлен, Франция). ПСЖ не успя да победи съперника си - 2:2.

Парижани водеха с 2:0 на полувремето благодарение на голове на Марко Асенсио и Рандал Коло Муани в края на първото полувреме. През второто полувреме обаче тимът на Луис Енрике допусна два пъти. Вратарят на ПСЖ Джанлуиджи Донарума бе преодолян от Махди Камара и Матиас Лай. В резултат - равенство 2:2.

В момента ПСЖ заема първо място в класирането на френското първенство. Парижани събраха 44 точки в 19 кръга. Брест на свой ред е сензационно на трето място, с 35 точки.