Нант за втора поредна година е на финал за Купата на Франция

Завърши полуфиналната среща за Купата на Франция, в която Нант надделя с 1:0 над Лион у дома.

Тимът на Антоан Комбоар успя да сломи съпротивата на съперника с точен удар на халфа Лудовик Блас в 57-ата минута на мача.

За Нант участието във финалния мач за Купата на Франция ще бъде второ поред. През миналия сезон отборът победи Монако с 4-2 след дузпи на полуфиналите (редовно време 2-2). В решителния мач на "Стад дьо Франс" Нант празнува победата, побеждавайки Ница с 1:0. Победният гол от дузпа в тази среща отбеляза авторът на днешния решителен гол - халфът на "канарчетата" Лудовик Блас.

Анси ще се изправи срещу Тулуза във втория полуфинал за Купата на Франция. Мачът ще се проведе в четвъртък, 6 април, от 21:45 часа българско време.