Мбапе влезе в историята на ПСЖ

Нападателят на ПСЖ Килиан Мбапе, който вкара пет гола в 1/16-финала за Купата на Франция с клуба от шестата по важност дивизия на страната Пей дьо Касел, стана първият играч, отбелязал пет гола в един мач за парижкият клуб, съобщава Squawka.

През първото полувреме Мбапе отбеляза хеттрик, и то само за 11 минути: той порази противниковата врата в 29-ата, 34-ата и 40-ата минута, а в 33-ата даде асистенция на Неймар. През второто полувреме той се разписа още два пъти - в 56-ата и 79-ата минута.

Френският шампион се класира за 1/8-финалите за Купата на Франция, където ще играе с Марсилия, който преди това победи Рен с 1:0.

Настоящият притежател на трофея е Нант, който във финала на последното издание победи Ница с минимален резултат.