Грозни сцени и прекратен двубой между Ница и Марсилия

Двубоят между Ница и Марсилия от третия кръг на френската Лига 1 бе прекратен при резултат 1:0 за домакините. Срещата ще се запомни с грозните сцени, които се случиха 15 минути преди края. Като цяло през целия двубой феновете на домакините хвърляха бутилки по терена, но в в 75-ата минута Марсилия трябваше да изпълни корнер, с което се зае Димитри Пайе. Фен на Ница обаче уцели футболиста на гостите с бутилка, а той я хвърли обратно в трибуните, което предизвика навлизането на публика на терена и бой между футболистите и феновете.

След грозните сцени двата тима се прибраха в тунела, а решение се чакаше повече от час. В крайна сметка Ница се появиха отново на терена, за да доиграят мача, но играчите на Марсилия вече се бяха насочили към изхода на стадиона. Така двубоят бе прекратен и тепърва ще става ясно какво ще бъде решението на футболната федерация на Франция. По последни данни футболисти на гостите са с травми, а фен на домакините е откаран в поликлиника.

Иначе Ница водеше с 1:0 с попадение на Каспер Долберг в 49-ата минута.