ПСЖ претърпя сензационна загуба (видео)

ПСЖ прие борещия се за своето оцеляване Нант в мач от 29-ия кръг на френската Лига 1. Срещата се проведе на стадион "Парк де Пренс“ в Париж (Франция) и завърши при  резултат 2:1 за гостите.

През първото полувреме ПСЖ имаше пълно игрово предимство. В 42-ата минута Юлиан Дракслер откри резултата. През втората половина на срещата териториалното превъзходство остана на страната на парижаните, но по отношение на съдържанието на атаките Нант изглеждаше по-опасен. И така, в 59-ата минута централният нападател на гостите Рандал Коло Муани изравни резултата. А в 71-ата минута Мойсей Симон изведе Нант напред. ПСЖ се опита да организира финален щурм, но това не даде резултат.

Пари Сен Жермен събра  60 точки в 29 мача и е втори в класирането на Лига 1. Нант (27) е на 18-то място. Лидер  във френското първенство е Лил (63).