Мбапе ще пропусне 10-15 дни

Нападателят на ПСЖ Килиан Мбапе, който получи травма във финалния мач за Купата на Франция със Сент-Етиен (1:0), може да се възстанови навреме за мача срещу Аталанта в Шампионска лига, съобщава Le Parisien.

Лекарите диагностицираха нападателя с изкълчен десен глезен. Контузията се оказа по-малко сериозна от очакваната и  футболистът ще пропусне само 10-15 дни. Според експерти, Мбапе  ще може да играе с Аталанта.

В 27-ата минута на срещата защитникът на Сен Етиен Лоик Перин атакува Мбапе, след което получи жълт картон. По-късно обаче главният рефер на срещата Амаури Делеру се възползва от VAR и реши да отстрани Перин. Мбапе след сблъсъка имаше нужда от помощта на медицинския персонал. Френският нападател не можа да продължи играта, а вместо него на терена се появи испанският халф на ПСЖ Пабло Сарабия.

Аталанта ще се изправи срещу ПСЖ в първи мач от четвъртфиналите на Шампионска лига на 12 август.