ПСЖ вдигна Купата на Франция, Мбапе с контузия (видео)

Пари Сен Жермен се наложи над Сент Етиен с 1:0 във финала за Купата на Франция. Това бе първи мач за двата тима след около 4-месечна пауза, заради пандемията.

Парижани обаче може да загубят за дълго Килиан Мбапе. Нападателят получи травма след остро влизане на Лиок Перен след половин час игра и напусна принудително. Десният крак на Мбапе бе шиниран. Тепърва ще стане ясно колко точно ще бъде извън игра.

Малко по-рано Роман Амума профука огромен шанс за гол, след като ударът му срещна дясната греда. В 14-ата минута Мбапе отправи удар към вратата на Жеси Мулен, но стражът отрази изстрела му. Топката обаче попадна в Неймар, който нанесе неспасяем удар от близко разстояние и изведе парижани напред в резултата.

Три минути по-късно "зелените" отговориха с удар на Денис Буанга, но Кейлор Навас опази мрежата си. В 25-ата минута Ди Мария напредна в наказателното поле и нанесе мощен удар, но Мулен отново спаси вратата си. Малко след това Перeн влезе грубо в краката на Мбапе, което предизвика меле между футболистите на двата отбора. Съдията прегледа ситуацията с помощта на ВАР и изгони Перeн, а Мбапе се напусна контузен. Други играчи пък получиха жълти картони.

През второто полувреме световният шампион се появи на пейката на ПСЖ с шиниран крак и патерици.

Първата по-сериозна опасност през втората част бе в 58-ата минута. Тогава Ди Мария получи топката пред наказателното поле и нанесе удар, който след рикошет премина покрай гредата. Преди това попадение на ПСЖ не бе зачетено правилно, заради засада. Сент Етиен се опита да използва отпускането в редиците на съперника и имаше няколко нелоши атаки, които обаче не завършиха с точен удар.