Стадион: "Парк де Пренс“, Париж
Дата: 07.04.2019 г.
Час: 22:00
Съдия: Тома Леонар

ПСЖ записа осми пореден и общо 26-ти успех в първенството. В последния си мач в Лига 1 столичани се наложиха с минималното 1:0 като гост на Тулуза, където парижани по принцип изпитват затруднения, а единственото попадение в срещата бе дело на Мбапе през втората част. Играчите на Томас Тухел имат 80 точки и вървят уверено към поредна тила във Франция, като е въпрос на още няколко мача това да се случи. До края на сезона остават осем кръга, но ПСЖ има и мач по-малко, а преднината спрямо Лил към момента е 20 пункта.

През седмицата ПСЖ очаквано се класира за финала в турнира за Купата на Франция, след като елиминира Нант след успех с 3:0 и в спора за трофея ще срещне състава на Рен.

Аут за домакините са Неймар, Кавани, Мюние, Маркиньос и Ди Мария.

Страсбург спаси сезона, като дори надмина очакванията. Преди седмица съставът от Елзас спечели Купата на Лигата във Франция, надигравайки Гингам след изпълнение на дузпи. Това е четвърти трофей за Страсбург от тази надпревара. През седмицата селекцията на Тиери Лорей прекъсна лошата серия от седем поредни мача без победа, явно съсредоточавайки се основно към този турнир. Страсбург разби с 4:0 коравия Реймс и вече има 42 точки, като е на 9-то място в колоната.

Контузени за визитата в столицата са Саади, Грим и Мартен, а Томасон е наказан.

Прогноза: Пари Сен Жермен – Страсбург 3:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!