Стадион: "Пиер Моруа“, Лил
Дата: 30.09.2018 г.
Час: 22:00
Съдия: Микаел Лесаж

Отборът на Лил допусна втора загуба за сезона, след като през седмицата северняците отстъпиха с 0:1 при гостуването си на Бордо. Поражението смъкна играчите на Кристоф Галатие от Топ 3, за сметка на предстоящия съперник, като в момента "песовете“ заемат 4-то място в подреждането с актив от 13 точки.

Лил няма победа на ниво Лига 1 над Марсилия от 2013 г. насам. В търсене на първи успех след 5-годишна пауза аут за домакините са Сумаро и Пиед.

Олимпик Марсилия постигна четвърти успех в кампанията, който бе особено драматичен. В мач от междинния кръг южняците се наложиха трудно с 3:2 над Страсбург. ОМ трябваше да прави обрат за 2:1, но гостите отбелязаха в 89-ата минута. Двубоят вървеше към реми, но Жермен имаше последната дума и оформи крайния резултат след гол в добавеното време.

Така възпитаниците на Руди Гарсия се изкачиха до 3-ото място в класирането и са с 13 пункта, с колкото е и Лил, но показателите на тима от Средиземноморието са по-добри.

Аут за тежката визита в далечния Север на Франция са Чалета-Цар, Амави, Н‘Жие и Рами.

Прогноза: Лил – Олимпик Марсилия 1:2

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!