Стадион: "Парк де Пренс", Париж
Дата: 25.08.2018 г.
Час: 18:00
Съдия: Жером Мигелгори

Шампионът на Франция – Пари Сен Жермен, видя доста зор в последния си мач в първенството, но в крайна сметка парижани се поздравиха с втори пореден успех. Възпитаниците на Томас Тухел губеха с 0:1 на почивката като гости на Гингам, но през втората част столичани взеха нещата в свои ръце и в крайна сметка стигнаха до обрат за крайното 3:1. Големите герой за ПСЖ бяха Неймар и Мбапе, като последният вкара две попадения.

Така ПСЖ оглави временното класиране с актив от 6 точки, като другите три отбора, които са със същия актив са повече от изненадващи – Реймс, Дижон и Ним.

Иначе ПСЖ бързо се върна на върха във френския шампионат и през изминалия сезон столичани спечелиха за пета титла за последните шест сезона в Лига 1 и общо седма в клубната си история. Парижани финишираха с разлика от 13 точки пред Монако, като събраха 93 пункта след 29 победи, 6 равенства и 3 загуби.

ПСЖ бе хегемон и в турнирите, където тимът спечели Купата на Франция, Купата на Лигата, а преди седмица тимът триумфира и със Суперкупата на страната.

Курзава, Алвеш, Верати и Кавани са аут за домакините.

Анже пък е в противоположния край на временното класиране след първите два кръга на сезона. "Черно-белите“ нямат спечелена точка, след като стартираха с драматична загуба с 3:4 у дома срещу новака Ним, а в предишния кръг възпитаниците на Стефан Мулен паднаха с 0:1 като гости на Рен.

През миналогодишната кампания клубът от регион Пеи дьо ла Лоар завърши на 14-то място в крайното подреждане, след като събра 41 точки след 9 победи, 14 ремита и 15 загуби, а целта през настоящия сезон ще е Анже да не изпадне.

Прогноза: Пари Сен Жермен – Анже 4:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!