Стадион: "Огюст Делон“, Реймс
Дата: 17.08.2018 г.
Час: 21:45
Съдия: Руди Буке

Един от най-титулуваните френски тимове – Реймс, се завърна бързо в елитната Лига 1. Тимът от регион Гранд Ест прекара кратък период в долната дивизия и успя заслужено да си извоюва мястото сред най-силните във Франция. Реймс спечели убедително Лига 2 с актив от 88 точки след 28 победи, 4 ремита и 6 загуби и сега целта пред селекцията на Давид Гуйон ще е да запази мястото си в Лига 1.

Дингом е под въпрос за домакините преди настоящия двубой.

Олимпик Лион започна нов сезон, като отново целите преди седемкратните шампиони на Франция са големи. В последната кампания "хлапетата" завършиха на 3-то място, като това донякъде може да се счете за успех, тъй като борбата за позициите, гарантиращи място в Шампионската лига, бе много ожесточена. ОЛ събра 78 пункта след 23 победи, 9 равенства и 6 загуби.

Сега целта пред хората на Брюно Женесио е да надградят представянето си и да спечелят трофей. Лион запази голяма част от звездите си, като най-голяма бе интригата около Набил Фекир. Единственият напуснал е бранителят Диахаби по посока Валенсия, но пък в редиците се присъедини Дюбоа от Нант.

В първия кръг от сезона ОЛ се наложи с 2:0 над Амиен, а точни за домакините бяха Траоре и Депай с попадения в двете полувремена на срещата.

За визитата на север аут е наказаният Лопеш, а Фекир и Марсал са под въпрос.

Прогноза: Реймс – Олимпик Лион 0:2

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!