Стадион: "Парк де Пренс", Париж
Дата: 12.08.2018 г.
Час: 22:00
Съдия: Беноа Бастиен

ПСЖ бързо се върна на върха във френския шампионат и през изминалия сезон столичани спечелиха за пета титла за последните шест сезона в Лига 1 и общо седма в клубната си история. Парижани финишираха с разлика от 13 точки пред Монако, като събраха 93 пункта след 29 победи, 6 равенства и 3 загуби.

ПСЖ бе хегемон и в турнирите, където тимът спечели Купата на Франция, Купата на Лигата, а преди седмица тимът триумфира и със Суперкупата на страната.

Многомилионната селекция на парижани бе сравнително пасивна на трансферния прозорец, като безспорно най-голямото ново попълнение в редиците на клуба е Джанлуиджи Буфон. Другият нов е Мбапе, който официално парафира с клуба от столицата, както и наставникът на ПСЖ - Томас Тухел замени Унай Емери.

С тима се разделиха Берчие и Пасторе, Мота се отказа, а Криховяк бе преотстъпен под наем.

За първия мач под въпрос е част от атомното трио в нападението – Мбапе и Кавани. Не е изключено Тухел да заложи на по-експериментален състав в офанзивна фаза.

Отборът на Каен си поигра сериозно с огъня през миналогодишната кампания, но в крайна сметка си гарантира мястото сред най-добрите във Франция и през настоящия сезон. Клубът от област Нормандия завърши на 16-то място в класирането, с актив от 38 пункта, само с точка повече от това да играе бараж за оставането си в Лига 1.

Сега начело на Каен е Фабиен Меркадал, а с него идват и редица нови футболисти в лицето на Зелазни, Фажър, Баму, Граде и Нинга. С тима се разделиха Веркутре, Базил, Сантини и Да Силва.

За тежката визита в Париж аут са Санко и Граде.

Прогноза: Пари Сен Жермен – Каен 3:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!