Стадион: "Рудуру“, Гингам
Дата: 21.04.2018 г.
Час: 21:00
Съдия: Беноа Мило

Гингам прекъсна серията от две поредни победи, но пък "червено-черните“ постигнаха трети последователен двубой без поражение. В предишния кръг възпитаниците на Антоан Комбуаре губеха с 0:2 до 90-ата минута при гостуването си на Лил, но в крайна сметка успяха да си тръгнат с точка от далечния Север за крайното 2:2.

Така клубът от полуостров Бретан вече има общо 42 пункта на сметката си и заема 11-та позиция в класирането, като Гингам доиграва сезона без напрежение.

Аут за предстоящия мач са Камара, Салибу, Табану, Дю и Диало.

Монако претърпя тотален крах в предишния кръг, когато "монегаските“ официално сдадоха титлата на ПСЖ по начин, по който едва ли са очаквали. Играчите на Леонардо Жардим за пореден път загубиха от столичани през настоящия сезон, като този път клубът от Княжеството падна с унизителното 1:7, като преди да са изминали 30 минути южняците вече губеха с 0:4 в резултата. За първи път Монако допусна седем гол в мач от елита от 1974 година насам.

Така "монегаските“ остават с актив от 70 точки, като заемат 2-ро място в класирането и имат четири пункта аванс пред Лион и Марсилия.

В лазарета на Монако са Траоре, Беналио и Сидибе.

Прогноза: Гингам – Монако 1:3

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!