Непредвидим съперник стои на пътя на Марсилия

Стадион: "Мюнисипал", Тулуза
Дата: 11.03.2018 г.
Час: 22:00
Съдия: Франсоа Летечие

Съставът на Тулуза записа четвърти пореден двубой без успех в първенството и трето последователни реми. В предишния кръг "виолетовите" направиха 1:1 като гости на последния в класирането Метц. Хората на Микаел Дебеве стигнаха до точна след гол в заключителните минути на двубоя.

Така Тулуза вече има 29 пункта на сметката си и заема спасителното 17-то място в класирането, като клубът от едноименния град е само на точка от първия от отборите под чертата.

Аут за домакините са Бойсгар, Делор, Сила и Бодиже.

Лошата седмица за Олимпик Марсилия продължи и в предишния кръг. След двете поредни загуби с по 3:0 от големия съперник ПСЖ във Френската класика на шампионатно ниво и след това в турнира за Купата на Франция, ОМ стигна до драматично 1:1 у дома срещу Нант. Възпианиците на Руди Гарсия спечелиха измъчена точка след доста спорен гол в добавеното време на срещата. Така южняците успяха да запазят дистанцията си пред съименника от Лион в борбата за място в Топ 3. В момента клубът от пристанищния град е именно на 3-та позиция с актив от 56 пункта и е на пет пред "хлапетата".

През седмицата марсилци постигнаха много важен успех в турнира Лига Европа, след като сразиха с 3:1 у дома състава на Атлетик Билбао.

Митроглу и Сертич продължават да лекуват контузии за гостите.

Прогноза: Тулуза - Олимпик Марсилия 1:2

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!