Стадион: "Парк Де Пренс", Париж
Дата: 25.02.2018 г.
Час: 22:00
Съдия: Беноа Бастиен

Без никакво съмнение, най-интересният двубой от програмата на 27-я кръг в Лига 1 ще бъде мегасблъсъкът между Пар Сен Жермен и Олимпик Марсилия известен повече като "Френската класика". За последно тимът на Олимпик победи столичния клуб през сезон 2011/12 с класическото 3:0, като това бе и последният успех въобще за марсилци в дербито. Впоследствие столичани постигнаха осем успеха над големия съперник. Първият двубой между двата тима по-рано през сезона завърши наравно 2:2, като тогава Кавани изравни в добавеното време на двубоя, който ПСЖ определено не заслужаваше да спечели.

Домакините записаха четвърти пореден успех, след като в предишния кръг очаквано се наложиха с 5:2 у дома над новака Страсбург. Така ПСЖ успя да се отърси донякъде от обрата, който допусна преди това в Шампионската лига срещу Реал Мадрид за крайното 1:3. Почит сигурно парижани ще триумфират с титлата през настоящия сезон, тъй като хората на Унай Емери са повече от убедителен лидер със своите 68 точки, което е с 12 повече от действащия първенец Монако и 13 спрямо настоящия съперник.

Добрите новини в щаба на столичани са, че всички играчи на многомилионната селекция за на разположение за дербито.

След като направи равенство 2:2 срещу Сент Етиен, тимът на Олимпик Марсилия съумя бързо да се върне на победния път. В предишния кръг южняците спечелиха трудно с 1:0 домакинството си на коравия тим на Бордо. Така ОМ продължава да заема 3-ото място в класирането, което е и последното, осигуряващо право на участие в Шампионската лига наесен. Възпитаниците на Руди Гарсия имат 55 пункта на сметката си.

За гостуването в столицата аут са титулярният страж Манданда, както и Митроглу.

Три дни след този двубой предстои нов сблъсък с марка "Френска класика", но двубоят ще бъде част от 1/4-финалите в турнира за Купата на Франция, като срещата отново ще се проведе в Париж.

Прогноза: Пари Сен Жермен - Олимпик Марсилия 1:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!