ПСЖ се провали при визитата на новака Страсбург (видео)

П. Пенков

Пари Сен Жермен си тръгна без нито една спечелена точка от визитата си на новака Страсбург, след като беше победен с 2:1 на стадион "Стад дьо ла Мейно". Лидерът в Лига 1 беше изненадан още в 13-та минута на сблъсъка, след като домакините успяха да открият резултата, благодарение на нападателя Нуно Коща. Почти в края на първата част младокът Килиан Мбапе успя да разпише за 1:1, след като получи топката от съотборника си Адриен Рабио и без проблеми я изпрати в мрежата на Страсбург. В 65-та минута нападателят на домакините Стефан Баокен получи прекрасен пас с глава от автора на първото попадение - Да Коща, проби по десния фланг и с точен шут се превърна в героя на домакините, поднасяйки трите точки.

Въпреки загубните точки, Пари Сен Жермен остава на лидерската позиция в Лига 1 с комфортна преднина от 10 точки пред втория Олимпик Марсилия. Новакът Страсбург пък остава 14-и с 18 спечелени точки от 16 изиграни срещи.