Стадион: "Матму-Атлантик", Бордо
Дата: 10.02.2017г.
Час: 21:45
Съдия: Никола Раинвил

Добрата серия на Бордо продължи и в междинния 23-ти кръг на френската Лига 1. Тогава "жирондинците" записаха най-изразителния си успех до момента в първенството, след като разбиха с 4:0 като гости тима на Каен и вече Бордо е в серия от шест поредни кръга без поражение. След тази победа тимът от провинция Аквитания вече има общо 36 точки на сметката си, с колкото са Сент Етиен и Олимпик Марсилия, и заема 7-ма позиция в класирането, тъй като играчите на Жослен Гурвенек са с по-лоши показатели. Уна, Траоре, Морис-Белай и Туре са контузени за домакините.

ПСЖ се измъкна от нова загуба на точки в междинния кръг през седмицата. Шампионите спечелиха трудно с 2:1 на собствен терен над Лил след гол от засада на Кавани Моура в 93-ата минута. Парижани бяха по-добрият отбор на терена, но грешка на вратаря Алфонс Ареола позволи на гостите да изравнят в 86-ата минута и направи края на двубоя много нервен. В крайна сметка възпитаниците на Унай Емери постигнаха важен успех, който запази изоставането им от лидера Монако на 3 точки. Столичани продължават да са на 2-ро място с 52 пункта. Трап, Пасторе и Верати са контузени за ПСЖ.

Интересен факт от статистиката между двата отбора е, че тя в полза на Бордо. Сега, обаче, домакините са смятани за аутсайдер с оглед класата на двата отбора. ПСЖ със сигурност пък ще бъде леко изнервен, тъй като идният вторник отборът посреща Барселона в първи осминафинален двубой от Шампионската лига.

Прогноза: Бордо - Пари Сен Жермен 1:2