Стадион: "Стад Гастон-Жерар", Дижон
Дата: 04.02.2017г.
Час: 21:00
Съдия: Амари Делеру

Новакът Дижон записа четвърти пореден двубой без поражение в Лига 1. В последния си мач "совите" постигнаха драматична победа като гости над последния в подреждането Лориен за крайното 3:2. Хората на Оливие Дал‘Олио първи поведоха в резултата, впоследствие допуснаха обрат, но демонстрираха характер и воля за успех, които им гарантираха пълния комплект точки. Така клубът от едноименния град вече има общо 24 пункта и заема 13-то място в класирането, като Дижон не може да е спокоен, тъй като опасната зона е на дистанция от едва 2 точки. Добрите новини за домакините са, че всички в тима са налице за важния сблъсък с шампионите.

Гол в добавеното време лиши първенеца на Франция ПСЖ от четвърти пореден успех в първенството. Шампионите не успяха за поредна година да спечелят на собствен терен срещу Монако в един от ключовите си мачове през сезона срещу основен претендент за титлата. Хората на Унай Емери поведоха в резултата след гол от дузпа на Кавани, но в крайна сметка допуснаха попадение, което им гарантира само точка към общия актив, който в момента е 46 пункта. ПСЖ продължава да заема 3-ото място в класирането и отборът е на 3 точки от съставите на Монако и Ница. През седмицата ПСЖ разби с 4:0 Рен в двубой от турнира за Купата на Франция и продължава напред в защитата на отличието си от последното издание на надпреварата.

Прогноза: Дижон - Пари Сен Жермен 1:3