Ердоган посети съблекалнята на турския отбор

Турският президент Реджеп Тайип Ердоган посети съблекалнята на националния отбор след загубата му в четвъртфиналния мач от Евро 2024 с Нидерландия (2:1).

"Поздравявам ви всички. Въпреки факта, че днес беше такъв резултат, вие сте нашите шампиони и ние се гордеем с вас. Този отбор има бъдеще и вярвам, че ще продължим в същия дух. Вие преминахте успешно този път“, заяви Ердоган, цитиран от Турската футболна федерация (TFF).

Припомняме, че мачът се игра на стадион "Олимпиащадион" (Берлин). Двубоят бе ръководен от съдийска бригада начело с Клеман Тюрпен.

В 35-ата минута турският бранител Самет Акайдин откри резултата, завършвайки центриране на халфа Арда Гюлер от фланга. В 70-ата минута на мача отборът на Нидерландия изравни резултата: защитникът Стефан де Врий се разписа от пас на Мемфис Депай. Шест минути по-късно Нидерландия успя да поведе: защитникът Дензъл Дъмфрис центрира покрай вратата на съперника, а турският защитник Мерт Мулдур, в битка с Коди Гакпо, прати топката в собствената си врата.