Облак: Тази игра е заради феновете

Вратарят на Словения Ян Облак коментира равенството 1:1 с Дания.

"След 24 години отново сме на Европейско първенство. Беше труден мач срещу страхотен отбор като Дания. Имахме своите ситуации, мисля, че се справихме добре. Може би в първите 15-20 минути, половин час, бяхме малко по-колебливи. Може би и някои футболисти усетиха напрежението, защото не са свикнали да играят подобни мачове. Но през втората част се справихме много по-добре и имахме своите възможности, успяхме да вкараме и гол. Никога не може да сме доволни, когато не сме спечелили, защото винаги искаме трите точки. Трябваше да покажем добрата си страна.

На почивката в съблекалнята си казахме, че това е просто един мач, няма значение, че е на Европейско първенство. Трябваше да вкараме попадение, защото изоставахме в резултата. Мисля, че се справихме добре. Както казах, не започнахме добре, но през втората част се подобрихме и трябва да играем по този начин. Заслужавахме равенството. Тази игра е заради феновете. Опитваме да даваме най-доброто от себе си и когато видим феновете, семействата, децата, които са щастливи, това е което най-много ни харесва. Страхотно е, че на терена можем да правим нещо, което да прави хората щастливи, за да си тръгнат с усмивка към вкъщи", заяви Облак.