Уелс с важна победа над Турция, Бейл с две асистенции (видео)

Уелс се наложи над Турция с 2:0 в Баку в среща от група А на Евро 2020.

Британците направиха сериозен пропуск още в 6-ата минута. Гарет Бейл пусна отличен извеждащ пас към Аарън Рамзи, който финтира Чаглар Союнчу и стреля, но Юджарджан Чакър се намеси и изби в корнер. В 23-ата минута Бейл отново намери Рамзи с перфектен извеждащ пас, а футболистът на Ювентус остана сам очи в очи срещу Юджарджан Чакър, но ударът му бе изключително неточен, над напречната греда в аут.

След половин час игра турците създадоха първото си добро положение. Каан Айхан стреля с глава, но Джо Морел изчисти малко пред голлинията с глава.

Гарет Бейл за пореден път матира отбраната на съперника и изведе Рамзи с прекрасно подаване. При третия си опит той отигра великолепно, като овладя на гърди и пусна топката покрай вратаря, давайки преднина на тима на Роб Пейдж.

След почивката Турция бе по-активният тим и създаде доста положения пред вратата на Уелс, но без успех. След час игра Зеки Челик препъна Гарет Бейл около линията на наказателното поле. Ситуацията бе разгледана с ВАР и бе преценено, че решението на португалския рефер е правилно. Бейл изпълни дузпата, но не нацели вратата.

В 85-ата минута Демирал стреля с глава, но Дани Уорд спаси. В добавеното време на мача Хари Уилсън пропусна от отлична позиция. Малко след това Гарет Бейл получи топката от корнер и той се разходи сред защитата на съперника в близост до аутлинията, навлезе до наказателното поле и направи втора асистенция, този път за Робъртс, който нямаше как да сбърка - 2:0.