Стадион: "Парк де Пренс", Париж
Дата: 16.04.2016г.
Час: 18:00
Съдия: Бартоломеу Варела

Отборът на Пари Сен Жермен спечели с 2:0 гостуването си на Гингам в мач от последния 33-ти кръг на Лига 1. Парижани отдавна са шампиони на Франция и наставникът Лоран Блан даде почивка на голяма част от титулярите си. Двете попадения бяха дело на Лукас Моура през втората част. Така ПСЖ вече има 83 точки в актива си. През седмицата парижани загубиха с 1:0 гостуването си на Манчестър Сити и за поредна година отпаднаха на четвъртфиналите в Шампионската лига. Така столичани ще трябва да хвърлят усилията си в турнира за Купата на Франция и този за Купата на Лигата. С контузии за ПСЖ преди настоящия двубой са Верати и Пасторе.

Каен инкасира второ поред поражение в шампионата. Преди седмица нормандци отстъпиха с 2:1 у дома от тима на Лориен. Така хората на Патрис Гаранд остават с 46 точки на сметката си и към момента са на 9-то място в класирането. Проблемите пред Каен преди тежката визита в дома на шампиона са свързани с травмите на Бен Юсеф, Луи, Алхадур, Бесат и Войсен.

Първият двубой между двата отбора, игран по-рано през сезона, завърши с класически успех с 3:0 в полза на ПСЖ. Последният мач на "Парк де Пренс" преди година пък не излъчи победител за крайното 2:2. Каен има една победа тук в последните си шест визити, която е с 1:0 през 2007 г.

Прогноза: Пари Сен Жермен - Каен 3:0