Шампионът няма да допусне втора поредна издънка у дома

Стадион: "Парк де Пренс", Париж
Дата: 02.04.2016г.
Час: 18:00
Съдия: Микаел Лесаж

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен инкасира първа домакинска загуба през сезона. Само седмица, след като си гарантира титлата с разгромен успех с 9:0 срещу Троа, отборът на Лоран Блан отстъпи с 0:2 на своя "Парк де Пренс" от Монако, който няма загуба в столицата от сезон 2006/07. Това пък беше първо поражение за парижани на техния стадион в Лига 1 от 2014 година. Освен със сензационния резултат, срещата ще се запомни с невероятните пропуски на Златан Ибрахимович. В последните минути шведската звезда на два пъти не можа да вкара на празна врата. Въпреки това, драма в щаба на столичани не може да има. ПСЖ има в актива си 77 точки и доиграва сезона, а тимът може да спечели Купата на Лигата, Купата на Франция, а идната седмица му предстои първи четвъртфинален двубой в Шампионската лига срещу Манчестър Сити, като именно заради този сблъсък може да се очаква Лоран Блан да не заложи на големите звезди на ПСЖ в стартовия състав срещу Ница. Верати, Пасторе и Курзава са с травми за домакините.

Отборът на Ница постигна много ценен трети пореден успех в борбата си за класиране в европейските клубни турнири през следващия сезон и в частност най-престижния от тях - Шампионската лига. "Орлетата" се наложиха с 3:0 като домакини на новака Газелек Аячо в мач от 31-ия кръг на Лига 1. Така хората на Клод Пюел продължават да са на 3-то място с актив от 50 точки, което, обаче, е само с 1 и 2 повече от преследвачите Олимпик Лион и Рен. За тежката визита в Париж аут за тима от Лазурния бряг са Бодмер, Пуплен, Ле Биан и Траоре, а Пиед е наказан.

ПСЖ е в поредица от шест поредни шампионатни победи над Ница. За последно "орлетата" измъкнаха точки от столичани през сезон 2012/13, когато се наложиха с 2:1 у дома. Ница няма победа в Париж от 2009 г., когато отборът печели с 1:0.

Прогноза: Пари Сен Жермен - Ница 3:1