Сент Етиен отново няма да победи ПСЖ у дома

Стадион: "Жофри Гушар", Сент Етиен
Дата: 31.01.2016г.
Час: 22:00
Съдия: Лионел Жафредо

Тимът на Сент Етиен изтърва победата в предишния кръг, когато "зелените" направиха 1:1 като гости на борещия се за оцеляване състав на Реймс. Футболистите на Кристоф Галатие водеха до самия край на срещата след попадение на Баебек, но в предпоследната минута Сент Етиен допусна гол, който го лиши от две сигурни точки и така отборът трябваше да се задоволи само с една. В момента "зелените" заемат 6-то място в класирането с актив от 33 пункта. С травми преди тежкото домакинство срещу лидера са Танане, Клерк, Берич, Асу-Екото и Хамума.

Пари Сен Жермен спечели категорично срещу приятната изненада Анже с 5:1 в мач от предишния 22-ри кръг на Лига 1, а четвъртата поред и общо шеста титла в историята за столичани е въпрос на време. Играчите на Лоран Блан имат прекомфортен аванс на върха с актив от 60 точки, което с цели 21 повече от втория Монако. През седмицата ПСЖ се класира за финала за Купата на Лигата във Франция и така парижани ще могат да защитават трофея си от миналогодишната кампания, а съперник в спора за отличието ще е съставът на Лил. Иначе За гостуването на Сент Етиен отсъстващи са Ван дер Вийл, Верати и Пасторе, а капитанът Тиаго Силва е под въпрос.

ПСЖ е в серия от седем поредни победи във всички турнири над настоящия опонент. Що се отнася до мачовете на "Жофроа Гишар", столичани спечелиха последната си визата в Лига 1 тук с минималното 1:0, а предишните два мача завършваха наравно 2:2. Сент Етиен няма победа на шампионатно ниво над парижани от 2008 г. насам, а с оглед класата на двата отбора е логично тази серия да продължи.

Прогноза: Сент Етиен - Пари Сен Жермен 0:1