Стадион: "Парк де Пренс", Париж
Дата: 08.01.2016г.
Час: 21:30
Съдия: Себастиен Морейра

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен продължава уверено да мачка всичко наред и с всеки изминал кръг да се приближава към очаквана нова титла на страната. Парижани победиха с 3:0 като гост Каен в мач от предишния 19-ти кръг на Лига 1. По този начин ПСЖ преполови шампионата с рекордно постижение - 51 точки, с което подобрява предишния най-добър резултат - 50 пункта на Олимпик Лион от сезон 2006/07. Два гола отбеляза Анхел Ди Мария през двете полувремена, а едно попадение добави Златан Ибрахимович през първата част. Под въпрос за първия шампионатен двубой на столичани за календарната 2016 г. са Кавани и Пасторе, което едва ли е кой знае колко сериозен проблем пред треньора Лоран Блан.

Бастия също приключи с победа предишната 2015-та година, след като тимът от остров Корсика се наложи с 2:0 у дома над Реймс. Така играчите Гислен Принтан събраха 22 точки на сметката си и заемат 16-та позиция в колоната. За тежкото гостуване в столицата в дома на шампиона с травми са Хансен, Диало и Камано.

ПСЖ е в серия от четири поредни успеха на ниво Лига 1 над тима на Бастия (2:0, 4:0, 3:1 и 1:0). За последно корсиканци отмъкнаха точка от визитата си в Париж през сезон 2003/04, когато мачът между двата съперника завърши 0:0.

Прогноза: Пари Сен Жермен - Бастия 3:0